Sıkıcı yatak başlarından sıkılanlar yada oturma odalarına istedikleri tabloyu bulamayanlar için Galeri Duvarı akımını duvar dekorasyonu projelerinize uyarlamanın harika bir yöntemini inceleyeceğiz. Galeri duvarı, duvar dekorasyonunuza yeni bir soluk getirebilir. Ancak kirada oturanlar ya da konsepten emin olamayanlar bu projeyi nasıl hayata geçirecekler? Serinin ilk yazısında galeri duvarı konseptini, raf kullanarak nasıl yaratabiliriz bunu inceleyeceğiz. Alternatif öneriler için duvar dekorasyon fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.

1. Galeri Duvarı için Raf Kullanımı

Duvar dekorasyonuna “Gallery Wall” akımını uygularken, raf kullanmak oldukça mantıklı bir yöntem. Çünkü duvarımızı delik deşik etmek istemiyoruz yada istesekte edemiyoruz. Uygun bir rafın üzerine isterseniz onlarca çerçeve ekleyebilirsiniz.

Galeri duvarı ile duvar dekorasyonunda raf kullanimi

2. Galeri Duvarı için Raf Genişlik Seçimi

Raf seçiminde en önemli konu genişlik. Odanız yeterince büyük değilse, kesinlikle yatağınızdan çok daha geniş raflar kullanmayın. Komodinlerinizin yarısına kadar raf büyüklüğü ideal.  Raf genişliğine oturma odası dekorasyonunuzda dikkat etmelisiniz. Koltuktan yada yataktan kalkarken başımızın değmeyeceği yükseklik ve uygun genişlikte raflar seçilmeli.

3.Galeri Duvarı Renk Paleti

Çerçeveleri aynı renk yada farklı renk seçebilirsiniz. Bu akım modern bir tarzı çağrıştırdığından çerçevelerde en çok kullanılan renk siyah ve beyaz. Tamamen siyah bir konsept çok baştan çıkarıcı. Ancak biz dekorasyon zevkimizi toz almakla bölmek istemediğimiz için aralara beyaz sıkıştırma taraftarıyız.

Galeri duvarı ile duvar dekorasyonunda raf kullanimi

4.Galeri Duvarı Çerçeve Düzeni

Yerleşimde en güzeli, farklı boyutlarda resimler kullanmak bizce. Tek sayı kullanımı bu dizimde önemli. İdeali 5 çerçeve ile başlamak.

5.Resim Seçimi

Resim konusunda biz kendi çektiğimiz resimleri kullanma taraftarıyız. Anı duvarı niteliğinde de olacağından kendi yaşanmışlıklarımızı sergilemeyi istiyoruz. Gezdiğimiz yerlerde çektiğimiz manzara resimleri konseptini seçtik. Bunun haricinde benim favorilerimden biri portre çalışmaları. Bu tamamen herkesin kendi zevkine kalmış bir bölüm. Ancak resimleri seçerken aynı renk paleti ailesine bağlı kalmayı unutmayın. Risk almayı istemeyenler siyah-beyaz resimler ile projeye başlayabilir.

Resim seçiminde zorlananlar için My Style My House okuyucularına özel, poster hediyemizi duvar dekorasyonu mutluluk kutusundan indirebilirsiniz.

Galeri duvarı ile duvar dekorasyonunda raf kullanimi Galeri duvarı ile duvar dekorasyonunda raf kullanimi Galeri duvarı ile duvar dekorasyonunda raf kullanimi

One thought on “Anı Rafı – Galeri Duvarı : Başlangıç için 5 adım”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *