Ayşe’nin Antalya’daki ev turu ile ilham dolmaya hazır mısınız? Instagram vasıtasıyla tanıştığım ve evine hayran kaldığım kişilerden biri de Smyrnetalya blogun sahibi Ayşe. Bu evi gezerken biz çok zevk aldık ve ilham dolduk. Huzur dolu ve naif bir ev için harika bir örnek. 

Evin Yeri:  Antalya, Şirinyalı Mahallesi
 
Metre Kare: 170 metrekare
 
Kaç yıldır bu evde yaşıyorsunuz?: 3 sene
 
Kira – Ev sahibi: Ev sahibi
 
İlham kaynakları: İlham kaynakları sınırsız. Ayşe ve eşi için seçtikleri objelerin gözlerinize güzel gelmesi yeterli, birşeyler birbirine uysun diye pek dert etmiyorlar. Yıllardır okuduğu dekorasyon dergileri, sanat, moda, sinema, seyahat herşey Ayşe’ye ilham verebilir.


Mutfakta kullanılan tabaklar alana harika bir katmış. 2015’in en önemli trendlerinden biri de tabakların duvarlarda sergilenmesi. Tabak rafı ve duvar dekorasyonu bu alana biz bayıldık.

ege_ev_dekorasyon_ornegi

Mutfağın genel hikayesini Evim Dergisi’nin Nisan sayısında anlatmıştı Ayşe, özetlersek: 

“Bizim önce genişçe bir kahve ve servis tezgahına ihtiyacımız vardı, zamanla köşe bu hale geldi. Ahşap tezgah IKEA, üzerindeki tereği evimizin tüm marangoz işlerini yapan Ferdi Usta yaptı, üstündeki kaşıklığı kendim boyadım, ev şeklindeki mumluklar Paşabahçe’den, üzerindeki tabakların bazıları Mudo, bazıları Porland, bazıları Tepe Home. Duvara monte edilenlerin ise kimi Alaçatı’dan, kimi Kapadokya’dan kimisi Porland’dan, kimi Kaş’tan, kimi Esse’den. Zaman içinde biriktiler. Zaten bizim evin esas hikayesi bu, herşey zaman içinde kendiliğinden birikti, hala da birikmeye devam ediyor.”

ege_ev_dekorasyon_ornegi


Evin girişindeki yer döşemesi bu odayı tamamen değiştirmiş. Bu evin en sevdiğimiz yerlerinden biri bu yer döşemesi. Dresuar ile harika bir görsel şölen sağlanmış.

Dresuar: Mudo Concept

Saat: Mudo Concept (Hediye olarak gelmiş.)

ege_ev_dekorasyon_ornegi
 
Ayşe’nin DVD koleksiyonunu sergileme alanı duvardaki maskeler ile bütünleşmiş. Koleksiyon sahibi insanlara olan hayranlığım hep olmuştur. Bu koleksiyonu da çok beğendim, süper.
 
Yıldız Ayna: Evde en sevdikleri eşyalardan, evliliklerinin ilk yıllarında Paşabahçe’den almışlar. 
Mavi Maske: Aile dostlarından hediye, diğerlerini ise yıllar önce Venedik’ten almışlar.
 

ege_ev_dekorasyon_ornegi
Yastıkları zaman içerisinde pek çok yerden almışlar, tam bir yastık tutkunu Ayşe ve ileride kendi yastıklarını üretmek istiyorum. 

Kanepeler: IKEA

Renkli Dolap: Antalya’daki yerel bir mağazadan ama benzerleri Mudo’da mevcut. 

Sehpa: IKEA

Halı: Yağcıbedir isimli el dokuma 

ege_ev_dekorasyon_ornegi
Selim Efe’nin odasında, yatak başında çerçevelenmiş zıbın sizce de harika değil mi? Bölye güzel bir hatıra saklama yöntemini bizimle paylaştığı için teşekkürler Ayşe. 
 
Komodin yerine kullanılan sandalyeleri de evlerimizde artık daha çok görmeye başlayacağız gibi. 
 
Mobilyalar: Antalya’da yerel bir mağazadan
Oyuncak Depolama Ünitesi: Ikea
Mavi-Beyaz Yatak Örtüsünü: Anneanne elinden
ege_ev_dekorasyon_ornegi
ege_ev_dekorasyon_ornegi

ege_ev_dekorasyon_ornegi
Banyoda çıkış noktası lavabo olmuş. Nasıl dekore edeceğinizi bilemediğiniz ortamlarda bu çok güzel bir yöntem. Bir parçaya aşık olup onu seçersiniz ve dekorasyon onun çevresinde genişler. Bu lavabo ileride banyo dekorasyonu değişse bile Ayşe’yle kalacak. 

Ayna ise hala hizmet veren Alamet-i Farika isimli bir mağazadan, aynı modelde aynaları artık pek çok yerde bulmak mümkün.

ege_ev_dekorasyon_ornegi
-Salonda -aslında tüm evde- lokal aydınlatma seviyoruz, abajurlara bayılıyoruz. Evdeki abajurların kimi Yargıcı, kimi Boyner, kimi Zara Home, kimisi Tepe Home.
 
-Evdeki tüm perdeleri Antalya’daki yerel bir mağaza olan Gencerler’den yaptırmıştık, çok memnunum, çünkü hiçbiri ütü istemiyor!:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *