Ev dekorasyonunda kullandığım ilham kaynaklarının başında butik oteller geliyor. Son zamanlarda ülkemizde yükselişe geçen Butik Otel konseptini harika bir şekilde uygulayan bir otelden ilham almaya ne dersiniz? Konuğumuz Kapadokya’da bulunan Museum Hotel.
Museum Hotel ve Ev DekorasyonuBahar henüz gelmedi ancak, bahçe ve balkon hazırlıklarına başlamanın tam vakti, çünkü sıcaklar bir anda bastıracak. Bu yüzden bu yazıda özellikle bu konuya yöneleceğiz. Yazıda tavsiye ettiğimiz ürünlerin tümü Meda Home’dan seçildi. Butik otel ve ev dekorasyonuna uygun harika bir ürün skalaları var.

1. Büyük Fenerler

Museum Hotel ve Ev Dekorasyonu

Bu fenerler bulundukları ortama harika bir hava katıyorlar. Havuz başlarından tutunda evde koltuğun yanında bile harika bir iş sergiliyorlar. Romantizm ve profesyonel eli değmiş gibi görünen bir ortam için çok kolay ve uygun bir çözüm. Size önereceğimiz 3 farklı tarza uygun feneri aşağıda bulabilirsiniz.
Fener modelleri Meda Home

Fener Seti – Meda Home

fener modelleri

BILBAO Fener

Eskitme Fener- Meda Home

2. Dış Mekanlar

Museum Hotel

Dekorasyonunuza sofistike bir hava kazandırmak için karakteristik ögeler eklemelisiniz. Museum Hotel bu alana harika ögeler eklemiş ve ruhu olan bir atmosfer yaratmayı başarmış. Anneannelerinizden kalan ve manevi değeri olan eşyalarınız varsa bunları dekorasyonunuzda kullanmayı ihmal etmeyin.

Ev girişinizde veya açık alanlarınızda kullanabileceğiniz karakter sahibi iki ögeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Kapı Zili -Meda Home

 

Tabela – Meda Home

Daha vurucu bir başlangıç yapmak istiyorsanız Meda Home’daki bu at heykeline göz atmalısınız. Bu tarz dekoratif ürünler ile evinizdeki eksik ruhu bulmanız mümkün.

Sallanan At – Meda Home

Büyük bir balkonunuz yada küçük de olsa bir bahçeniz varsa, hayvanlara da kucak açan dekoratif ögeler kullanmanız çok güzel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Dış mekan alanlar kuş cıvıltıları ve yaprak sesleri ile güzel. Bu yüzden böyle bir alana aşağıdaki çok tatlı ve kuşları besleyebileceğiniz dekoratif öge çok yakışacaktır.

Museum Hotel

 

Kuş Yemliği

3. Resepsiyon ve Yaşam Alanları

Yaşam alanlarımız için ana eşyaları seçtikten sonra en önemli kısımlardan birini es geçiyoruz. Bu alanlara karakter kazandırmanın yollarından biri de doğru aksesuar seçimi. Her aksesuarın bir anlamı yada anısının olması imkansıza yakın olsada, bu aksesuarları seçerken acele etmemek ve yıllarca severek kullanabileceğiniz ürünleri seçmenizde fayda var.

Museum Hotel’in bu odasından ilham alarak sizin için Meda Home’dan aşağıdaki öğeleri seçtim.

Museum Hotel

Harika karakteristik özelliklere sahip bu kadeh evlerde dekoratif bir öge olarak kullanılmak için çok uygun.

Dekoratif Kadeh – Meda Home

Mücevherlerinizi, ya da önemli hatıralık eşyalarınızı saklamak için bu tarz camdan bir kutu kullanabilirsiniz. Ben babaannemden kalan kemik tokayı saklamak ve aynı zamanda sergilemek için böyle bir kutu kullanmayı düşünüyorum.

Cam Kutu – Meda Home

Son zamanların harika trendlerinden biri de geometrik şekillerdeki teraryumlar. Ben ekosisteme bakamam ama bu tarzı çok sevdim diyorsanız, mumluk olarak kullanıma uygun olan bu ürünü seçebilirsiniz.

Geometrik Cam Fener – Meda Home

Museum Hotel

Museum Hotel’in bu alanından esinlenerek evlerimizde sanata yer açmaya ne dersiniz? Resim konusunda öneride bulanamayacağım çünkü resim konusu herkese göre değişken seçimlerden oluşuyor ancak birkaç küçük heykel yada büst ekleyerek harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Roma Kadın Heykeli – Meda Home

Satranç Figürü At – Meda Home

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *