Önce vintage emaye modelleri, şimdi ise birbirinden farklı markalar ile modern emaye bardak ve tabak üretimleri ile rekabet arttı ve ev dekorasyon fikirleri arasında emaye yerini aldi. Nostaljik ürünler olmasına rağmen harika tasarımlar ile bir o kadar da modern bir ruha büründüler.

Emaye Modelleri Yeniden Evlerimizde!

Emaye modelleri diyince benim aklıma ilk gelen isimlerden biri Sahildeki Ev. Masa sunumları ve emayeyi dekoratif ögeler olarak evinde harika bir şekilde kullanıyor ve bize ilham veriyor. Bu yüzden konu emaye olunca işi uzmanına sormayı ihmal etmedim.

emaye modelleri

Sahildeki Ev neden emayeyi seviyor derseniz, yanıtını olduğu gibi aktarıyorum:

Hem nostaljik, hem de bir o kadar neşeli ve genç olmasını seviyorum emayenin. Birde benimki gibi dekorasyonunda sahil esintileri olan evlere çok ama çok yakışıyor.

Emaye ürünler hem kullanım hem de görsellik olarak evlerimizi şenlendirmek için doğru ürünler. Özellikle mutfaklarınıza biraz neşe katmak istiyorsanız bir köşeyi emayelere ayırabilirsiniz. Eğer mutfakta açık raf kullanıyor ve hala emaye bardak yada tabaklarınız yoksa hemen harekete geçmenin vaktidir.

Servislerinizi canlandırmak ve misafirlerinize tarzını göstermek için emaye ürünlere sofralarınızda da yer verebilirsiniz. Kahvaltı sofralarına ve çay servislerinize stil kazandırmak için emaye bardak ve tabakların kullanılması benim favorilerimden.

Bu tatlı tabakları kullanmaya kıyamayanlar ise orta sehpa dekoru yada mini tepsiler olarak da kullanılabilirler bu ürünleri. Çiçek yada succulent dikimi için yada şekerlik olarak kullanılmaya oldukça uygunlar.

Benim son zamanlardaki hediye tercihlerimin başında da emaye kupalar geliyor. Sıkıcı bir hediye almaktansa arkadaşlarımın kahve keyfine ortak olabilecek tasarım bardaklar ile onları şımartıyorum.

Emayeleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Emaye tencere ve tava kullanırken ısının yüksekliğine dikkat edilmeli ve çok düşük ısı kullanılmalı.

Tabaklar yemek servislerinde kullanılmaya uygunlar ancak biraz dikkatli olmak gerekiyor çatlak olmaması için.

Mug ve çaydanlık gibi ürünler ise kullanılırken dikkat edilmeli, ısıyı ileten bir malzeme olduğu için kulplar ve ağız denen yerler fazlasıyla ısınabiliyor. Özellikle emaye mug’larınızı kullanırken bu konuya dikkat etmeyi unutmayın. Çayımızı kahvemizi içmeden önce ısıyı kontrol etmekte fayda var.

Mutlu Mikrop’ta yayınlanan emayaler ile ilgili yazımızın tümünü okumak için devam‘a basıp, Mutlu Mikrop’a gidebilirsiniz.

Devam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *