Sizde kumaş kaplı sandalyelerden sıkıldıysanız ev dekorasyonunda sandalye modelleri dosyamız işine çok yarayacaktır. Her tarz masaya ve eve uygun bir model bulabileceğiniz bu yazıda kolaylıkla elde edebileceğiniz dünya trendlerinden sandalye örnekleriyle evlerimizi sıradanlıktan kurtarmaya geliyoruz.

sandalye modelleri

Sandalye küçümsenmemesi gereken bir çözüm, ev dekorasyonunda başlı başına karakteri olan bir mobilya. Stil katmanı yaratmada ise sandalyerin önemi büyük: Modern, Rustik, Endüstriyel, Klasik… Masanın etrafını çevreleyen bu bebekler aynı zamanda odanızın stilinizi de tamamen değiştirebilir. Önce sandalye modelleri tanıyalım, sonrasında ise nasıl kendi takımımızı yaratabiliriz bunu öğrenelim. Sandalye modellerinde son zamanların gözdesi Eames, Tolix, Louis Ghost ve IKEA’ya yer vereceğiz. 

Eames

Çığ gibi büyüyen bu sandalye tarz sahibi evlerin vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Kollu ve kolsuz, plastik görünümlü, tel kafes görünümlü olarak farklı model ve renkleri bulunan bu sandalyeler her renk ahşap masa ile uyum sağlayabiliyor. Evmanya, Mudo gibi farklı markalarda da replikaları bulunan bu sandalyalere ulaşmak çok kolay.

Eames hakkındaki detaylar için Eames sallanan sandalye hakkındaki detaylı yazımıza göz atabilirsiniz.

sandalye modelleri

 

Tolix

Endüstriyel tarza sahip bir ev yaratma amacındaysanız metal tolix sandalyeleri tercih etmelisiniz. Tolix sandalyelerin özellikle vintage olanları çok değerli. Rengarek seçeneklerden hangisi seçeceğimizi biz şaşırıyoruz. Tolix sandalyelerinde yine kollu ve kolsuz modelleri mevcut. Bizim favori rengimiz gri ve beyaz. 

sandalye modelleri tolix sandalye 2
Louis Ghost

Dekosrasyonda transparan (hayalet) akımı oldukça yaygınlaşmaya başladı. Transparan ürünler minimalist evlerin vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Louis Ghost tasarımı bu sandalyeler ile sizde bu akıma geçiş yapabilirsiniz. Cam masalarla bütünleştirebileceğiniz gibi, ahşap masalarla da kombin yapabilirsiniz.  Bu sandalyelerin de farklı renk ve modelleri mevcut. 

transparan sandalye modelleri transparan sandalye modelleri

Klasik

Ahşap klasik bir sandalye arıyorsanız Mudo ve IKEA’da oldukça güzel seçenekler mevcut. Size önerimiz ise işte bu sandalyeler. Tarzı, duruşu ve dokunuşu ile en güzel klasikler arasında.

sandalye modelleri ikea ingolf

Trendlerin başında farklı model sandalyeleri birleştirmek geliyor. Uygulanan çeşitli kombinasyonlar aşağıdaki gibi:

Sandalye Modelleri ile Stil Çiftleri

1. Aynı Model – Farklı Renk

sandalye modelleri 2.Aynı Renk – Farklı Model

sandalye modelleri

3.Aynı Model Kollu ve Kolsuz 

4.Farklı Model – Farklı Renk

sandalye modelleri

One thought on “Sandalye Modelleri – Mix&Match ile Kendi Takımınızı Yaratın”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *